top of page
  • Zdjęcie autoraPSE Praktyka Stomatologii Estetycznej

Implanty zębowe - dlaczego warto?

Implanty zębowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w dziedzinie stomatologii, oferując wiele korzyści zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych.
Wszczepianie implantów zębowych to proces zastępowania brakujących zębów sztucznymi korzeniami, wykonanymi zazwyczaj z tytanu, które są osadzane w kości szczęki lub żuchwy. Na te korzenie nakłada się koronę, która wygląda

i funkcjonuje jak naturalny ząb.

 

Oto kilka kluczowych korzyści wynikających z wszczepiania implantów zębowych:


1. Poprawa estetyki i pewności siebie

Implanty zębowe są projektowane tak, aby wyglądały i działały jak naturalne zęby. Dzięki temu pacjenci mogą odzyskać swój naturalny uśmiech, co znacząco poprawia ich samoocenę i pewność siebie. Brakujące zęby mogą powodować wstyd i unikanie uśmiechu, a implanty skutecznie rozwiązują ten problem.


2. Komfort i funkcjonalność

W przeciwieństwie do protez ruchomych, które mogą być niewygodne

i przesuwać się w ustach, implanty zębowe są stabilne i nie wymagają specjalnych klejów do utrzymania ich na miejscu. Pozwalają one na swobodne gryzienie i żucie, co jest kluczowe dla prawidłowego trawienia i ogólnego zdrowia.


3. Zdrowie jamy ustnej

Implanty pomagają w zapobieganiu utracie kości, która często występuje po utracie zęba. Brak korzeni zębowych prowadzi do resorpcji kości, co może powodować zmiany w strukturze twarzy i prowadzić do utraty kolejnych zębów. Implanty stymulują kość, co pomaga w jej zachowaniu i wspiera zdrowie jamy ustnej.


4. Trwałość

Implanty zębowe są wyjątkowo trwałe i mogą służyć pacjentowi przez całe życie, o ile są odpowiednio pielęgnowane. W przeciwieństwie do mostów i protez, które mogą wymagać wymiany co kilka lat, implanty oferują długoterminowe rozwiązanie.


5. Łatwość w utrzymaniu higieny

Implanty zębowe nie wymagają specjalnych środków czystości ani procedur higienicznych. Standardowa codzienna pielęgnacja zębów, taka jak szczotkowanie, nitkowanie i regularne wizyty u dentysty, jest wystarczająca, aby utrzymać implanty w dobrym stanie.


6. Brak wpływu na sąsiednie zęby

W odróżnieniu od mostów, które często wymagają szlifowania sąsiednich zdrowych zębów, implanty zębowe nie wpływają na strukturę pozostałych zębów. To oznacza, że zdrowe zęby mogą pozostać nienaruszone i w pełni funkcjonalne.


Wszczepianie implantów zębowych to inwestycja w zdrowie i jakość życia. Dzięki licznych korzyściom estetycznym, funkcjonalnym i zdrowotnym, implanty zębowe stanowią nowoczesne i efektywne rozwiązanie dla osób zmagających się

z brakami w uzębieniu.

 

23 wyświetlenia

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page